Podpisano umowę na budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Stargardzie

Podpisano umowę na budowę Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w Stargardzie

Przy udziale dziennikarzy, umowę podpisali: w imieniu inwestora, czyli Gminy Miasto Stargard - prezydent Rafał Zając, a w imieniu wykonawcy - Marek Płucienniczek, dyrektor ds. finansowych spółki Strabag oddział Szczecin. W specjalnej prezentacji (patrz ponizej) prezydent Rafał Zając przedstawił i omówił podstawowe założenia inwestycji, a także jej zakres i przedział czasowy, w jakim zostanie przeprowadzona.

- To ogromne i skomplikowane zadanie, które po ukończeniu sprawi, że ZCP będzie pełniło funkcje centrotwórcze. Stargard jest na fali wznoszącej, a ta inwestycja warta około 26 milionów złotych, jest tego najlepszym dowodem na to - mówił prezydent Zając.

- Dołożymy wszelkich starań, aby sprostać i zrealizować tę bardzo ambitny i wielofunkcyjny projekt inwestycyjny. W Stargardzie wiele rzeczy udało się już nam zrobić. Sprostamy i temu wyzwaniu - mówił Marek Płucienniczek z firmy Strabag.

Prace budowlane ruszą pełną parą już niebawem. Będziemy na bieżąco o nich informować. W pierwszej kolejności inwestycję rozpocznie budowa ronda przy ulicach 11-go Listopada, Bema, Szczecińskiej i Towarowej. Prace będą przebiegały tak, aby w dalszym ciągu mógł odbywać się ruch pojazdów. Koniec budowy zaplanowano na grudzień 2018 roku.

Dziś prezydent Rafał Zając zakomunikował mediom, że jest wstępna zgoda radnych na to, aby zarówno Zintegrowane Centrum Przesiadkowe jak i nowe rondo były imienia prezydenta Sławomira Pajora. - To u prezydenta Pajora zrodziła się idea budowy takiego centrum. Był wizjonerem tego przedsięwzięcia. Dlatego wydaje nam się naturalne, aby te dwa miejsca nosiły Jego imię - tłumaczył Rafał Zając

Projekt będzie współfinansowany z środków Unii Europejskiej i wpisuje się w Działanie 1.1.2 "Transport publiczny, inny niż kolejowy na obszarze metropolitalnym" - w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego".

<<< Prezentacja >>>

<źródło: www.stargard.pl>

Wyszukaj

Skontaktuj się z nami

Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego
Plac Jana Kilińskiego 3 
71-414 Szczecin
email : biuro@som.szczecin.pl
Fax 91 421 71 69
Telefon 91 421 71 60

Projekt SKM

Szczecińska Kolej Metropolitalna - planowany do zrealizowania projekt systemu szybkiej kolei miejskiej, łączącej szczecińskie osiedla: Prawobrzeża z centrum Szczecina oraz Policami, Goleniowem, Stargardem i Gryfinem, który wykorzystywałby istniejący układ torów kolejowych i stacji.