Co warto wiedzieć o Bilecie Metropolitalnym
- Szczeciński Bilet Metropolitalny umożliwiający przejazdy w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i komunikacji miejskiej na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego można kupić od 1 września br.
- W ramach systemu SKM organizatorem transportu publicznego ( tramwaj, autobus) w Szczecinie jest ZDiTM, a organizatorem transportu kolejowego Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.
- Rozkłady jazdy można znaleźć na stronach poszczególnych operatorów: kolejowy: POLREGIO, ZDiTM Szczecin (tramwaj autobus) : zditm.szczecin.pl, MPK Stargard (autobus): rozkład, Goleniów: kiedyprzyjedzie.pl, Gryfino: rozkład.
- Bilety są dostępne także w kasach biletowych ZDiTM i POLREGIO, w biletomatach ZDiTM oraz w sukcesywnie przyłączanych do systemu ZDiTM biletomatach SKM na działających już przystankach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.
- Także od 1 września bilety okresowe są dostępne również w aplikacjach mobilnych przewoźników i popularnych aplikacjach komercyjnych jak SkyCash, Mobilet, zbiletem oraz GoPay.
Pasażerowie mogą wybrać 4 wersje biletu miesięcznego:
- Tylko na strefę A (Szczecin oraz gminy Dobra, Kołbaskowo, Police) kosztuje 152 złote,
- Na strefę B (gminę i miasto Stargard, Goleniów, Gryfino i Kobylankę) – 148 złotych.
- Bilet ważny na całym obszarze SKM (Szczecin, Police, Stargard, gmina Goleniów, Gryfino, Kobylanka, Stargard) oraz w komunikacji miejskiej na terenie Szczecina, Dobrej, Kołbaskowa, Polic oraz na trasie Kasztanowe-Załom Leśna kosztuje 250 złotych. W tej opcji nie ma biletów na komunikację miejską po Stargardzie.
- 290 złotych, kosztuje bilet, który pozwoli na podróżowanie wszystkimi gminnymi autobusami i tramwajami oraz pociągami POLREGIO na całym obszarze objętym przewozami łącznie ze stargardzką komunikacją miejską.
- Jedyne ulgi, które obowiązują w ramach Okresowego Biletu Metropolitalnego, to: Uczniowie – 49 procent, Studenci – 51 procent.