SKM i kolejki modelarskie

Setki małych i dużych pasjonatów modeli kolejowych, makiet i dioram przez dwa dni szturmowało progi Zespołu Szkół nr. 4 w Szczecinie, czyli dawnej ?Kolejówki?. Wszystko za sprawą Wystawy Makiet Kolejowych Szczecin 2020. Szczecińska Kolej Metropolitalna była tam ze swoim stoiskiem.

Oczywiście największymi atrakcjami były dwie wielkie makiety po których poruszały się modele pociągów i wagonów z różnych epok i różnego przeznaczenia. Odwiedzający mogli podziwiać także zabudowania dworcowe i miniaturową infrastrukturę.

Nasze stoisko może nie było tak atrakcyjne jak cuda skali H0, czy TT, ale także przyciągnęło kilka setek odwiedzających. Większość chciała widzieć, czy inwestycja będzie zakończona w terminie – w chwili obecnej nie ma zagrożenia dla finału w połowie 2022. Padały także pytania o przyszłość sieci SKM oraz  przebudowę przejazdów kolejowych w Dąbiu i na Pogodnie . To nie jest  objęte projektem, ale SSOM, jako lider budowy SKM współpracuje z gminą Szczecin na rzecz pozyskania finansowania tych inwestycji.

 {gallery}2020/Wystawa{/gallery}