Węzeł Łękno wieści z budowy – kwiecień 2020

Korytowanie pod budowę torowiska kolejowego, budowa nowych wiaduktów, roboty sieciowe – na placu budowy Węzła Łękno prace nie ustają.

Krajobraz na tej inwestycji zmienia się z dnia na dzień. W ramach robót drogowych w ostatnim czasie prowadzono prace przy zagęszczaniu podłoża nasypu na jednej z łącznic. Przeprowadzono również roboty przygotowawcze do wykopu podstropowego na jednym z wiaduktów. Z kolei na al. Wojska Polskiego korytowano ziemię pod budowę chodnika oraz ścieżki rowerowej. Prowadzono również prace brukarskie jak i prace sieciach eletktrycznych i sanitarnych.

Niezmienne trwają prace przy budowie nowych wiaduktów. Zdemontowano bramownicę pod ustrojem nośnym, wykonano izolację ścian murów, wykonywane były również wykopy.

W ramach robót kolejowych przeprowadzono prace przy korytowaniu pod torowisko. Wykonywane było plantowanie dna wykopu (prace miały na celu zniwelowanie nierówności terenu i nadanie mu odpowiednich pochyłości). Prowadzone były również roboty przy rowie odwadniającym.

{gallery }lekno/202004{/gallery}

Źródło: www.szczecin.eu