Węzeł Łękno – zaawansowanie prac – marzec 2021

Budowa wiaduktów, roboty kolejowe i drogowe, pielęgnacja zieleni – nie zwalnia tempo prac na budowie Węzła Łękno w Szczecinie. 

Widoczna jest konstrukcja nowego wiaduktu, który powstaje w miejscu dawnego poniemieckiego obiektu w pobliżu skrzyżowania z ul. Traugutta. Trwa na niej montaż prowadnic, elementów odwodnienia oraz osłon kablowych. Wykonywana jest również pielęgnacja betonu. Z kolei przy murze oporowym obiektu biegnącego nad linią kolejową, wykonywane były prace przy deskowaniu i zbrojeniu schodów.

Na ul. Zaleskiego trwa układanie chodnika i jego obrzeży. Na al. Wojska Polskiego rozkładana jest podbudowa zasadnicza ścieżek rowerowych. W ramach robót kolejowych, na drugim torze profilowano warstwę ochronną i wymieniano grunt. 

Wykonawca realizuje również prace związane z zielenią – trwa zrywanie darniny, wykonywane jest plantowanie i grabienie ziemi pod trawniki.

 Prace przy budowie Węzła Łękno mają się zakończyć w drugiej połowie bieżącego roku.

 Organizacja ruchu

W związku z pracami brukarskimi, od 24 marca br. na skrzyżowaniu ul. Moczyńskiego z ul. Pawła Jasienicy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia prac na tym fragmencie inwestycji.

 {gallery }lekno/202103{/gallery}

Źródło: www.szczecin.eu