SKM coraz większa

Pasażerowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej od 9 czerwca będą mogli korzystać z kolejnych przystanków systemu. Oficjalnie w rozkładzie jazdy znalazły się Szczecin Żydowce na trasie S3 (Szczecin — Gryfino) oraz Szczecin Trzebusz na trasie S1 (Szczecin — Goleniów. 

Oba przystanki zostały zbudowane od zera w ramach projektu budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i podobnie jak w wypadku działającego już przystanku Goleniów Park Przemysłowy oraz czekającego na uruchomienie Szczecin Dunikowo ich głównym zadaniem będzie przewóz pracowników tamtejszych przedsiębiorstw skupionych w strefach i parkach przemysłowych. 

przystanek SKM Szczecin Trzebusz

fot. Przystanek SKM Szczecin Trzebusz

Jeszcze przed finałem The Tall Ships Races 2024 do dyspozycji mieszkańców Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego powinien być oddany kolejny, zbudowany od podstaw przystanek – Szczecin Łasztownia. 

Projekt Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, którego liderem jest Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T, oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce, pod nazwą: Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. 

fot. Przystanek SKM Szczecin Trzebusz

archiwalny film z budowy przystanku Szczecin Trzebusz
archiwalny film z budowy przystanku Szczecin Żydowce