Węzeł Łękno – zaawansowanie prac – kwiecień 2021

Trwa budowa Węzła Łękno. Prace prowadzone są zarówno przy budowie układu drogowego, jak również torowiska kolejowego i tramwajowego. Jest też dobra wiadomość dla pieszych i rowerzystów. Na majówkę otwarte zostanie przejście al. Fałata. 

Zintensyfikowane roboty budowlane toczyły się w ostatnim czasie w okolicy stacji benzynowej i na al. Wojska Polskiego. Układane były krawężniki, wykonywano stabilizację podłoża na wjeździe powstającego parkingu. W ciągu al. Wojska Polskiego układana była kostka betonowa. Prowadzono również prace przy profilowaniu kruszywa. 

Na kolejnych odcinkach torowiska kolejowego układana była warstwa ochronna. Podbijano również tor kolejowy. Z kolei w ramach robót przy torowisku tramwajowym, wykonywane było spawanie szyn oraz podklejano profile przyszynowe. 

Prace toczą się też przy budowie wiaduktów znajdujących się w ciągu al. Wojska Polskiego.

Otwieramy przejście al. Fałata

Przypominamy, że od 1 maja br., przywrócone zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu al. Fałata i ul. Zaleskiego. Dodatkowo udostępniony zostanie ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż al. Fałata od ul. Zaleskiego do ul. Bułgarskiej.

{gallery }lekno/202104{/gallery}

Źródło: www.szczecin.eu