Wizyta na przystanku SKM Szczecin Łasztownia

W środę 17 maja 2023 r. przedstawiciele  Partnera Projektu Budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej ? PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zorganizowali dla szczecińskich dziennikarzy   wizytę techniczną na budowie przystanku Szczecin Łasztownia. To jeden z ponad 40 przystanków na trasie SKM. Jest jednak wyjątkowy, bo w odróżnieniu do większości tak jak nowa dzielnica mieszkaniowa Szczecina przystanek Łasztownia budowany jest do podstaw.

 Inwestycja realizowana jest w ramach projektu ?Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351?.

 W czasie wizytacji  Partnera reprezentował członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., dyrektor ds. realizacji inwestycji  ? Arnold Bresch,  Lidera SSOM – dyrektor biura SSOM Roman Walaszkowski,  a wykonawcę –  firmę Trakcja członek Zarządu Dyrektor Techniczny ? Bartłomiej Cygan

Bezpośrednio po spotkaniu na budowie w siedzibie SSOM odbyła się narada koordynacyjna Lidera Projektu z Partnerem- Dyrekcją PKP PLK w Warszawie oraz Centrum Realizacji Inwestycji w Poznaniu i Szczecinie oraz dyrekcją i kierownictwem wykonawcy. Omówiono postęp prac na projekcie SKM oraz dalsze plany realizacyjne a także stan wdrożenia planów naprawczych.  

Uzgodniono możliwości realizacji dalszych kolejnych etapów prac w koordynacji z Partnerami Projektu.