SKM do Goleniowa: więcej połączeń i nowy przystanek 

W nowym roku podróżujący Szczecińską Koleją Metropolitalną z i do Goleniowa mogą liczyć na prawdziwą rewolucję. Więcej połączeń i nowy przystanek to początek zmian związanych z uruchomieniem SKM. 

Dzięki porozumieniu między Województwem Zachodniopomorskim, a gminą Goleniów od 2 stycznia ruszyło 8 nowych połączeń między Szczecinem Głównym, a Goleniowem. W sumie, każdego dnia roboczego na tej linii będzie kursować 26 par pociągów SKM. Radykalnie poprawi to połączenie z Goleniowem, ale także z Portem Lotniczym Szczecin-Goleniów. 

Dodatkowe połączenia to odpowiedź na rosnące zainteresowanie SKM wśród mieszkańców Goleniowa i okolic. Dzięki nim podróż do Szczecina będzie jeszcze szybsza i wygodniejsza. Bilet normalny na trasie Szczecin-Goleniów kosztuje 9 złotych.

Od 10 marca 2024 roku podróżnych czeka jeszcze jedna nowość – w rozkładzie jazdy znajdzie się nowo wybudowany przystanek Goleniów Park Przemysłowy. To ogromne udogodnienie dla pracowników firm działających na terenie tego parku. 

Otwarcie przystanku Goleniów Park Przemysłowy to kolejny krok w rozwoju Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Projekt budowy SKM jest realizowany przy wsparciu środków unijnych. Dzięki temu mieszkańcy regionu zyskują dostęp do nowoczesnego i ekologicznego transportu. 

Projekt Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, którego liderem jest Stowarzyszenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, jest współfinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach działania 5.2. Rozwój Transportu Kolejowego poza TEN-T, oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce, pod nazwą: Budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej z wykorzystaniem istniejących odcinków linii kolejowych nr 406, 273, 351. 

Przystanek Goleniow Park Przemysłowy. Za zdjeciu nowe wiaty przystankowe i tory

Na zdjeciu: Przystanek Goleniów Park Przemysłowy